Elfelejtettem kitölteni a szobatárs igényt, megtehetem utólag?

Igen, írj egy e-mailt a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címre és visszajelzés után módosíthatod a kérvényt a jelentkezési időszakon belül.

Csak januártól szeretnék kollégiumot igényelni, mert külföldön leszek az őszi félévben, mit kell tennem?

A jelentkezési határidőn belül neked is kell jelentkezned kollégiumba, de a Kollégiumi Irodán írásban le kell adnod egy nyilatkozatot július 16-ig, hogy a kollégiumot csak 2018. február 1-től kívánod igénybe venni.

Szeptember 20-án tudok csak beköltözni, van rá lehetőség?

Semmi probléma. A Kollégiumi Irodának kell jelezned (e-mail-ben vagy postai úton), hogy nem tudod elfoglalni a férőhelyet határidőig és hogy mikor tudsz beköltözni.

A fényképnek mekkorának és milyen minőségűnek kell lennie?

Igazolványképet kell beküldened (kb.35mmX45mm)

Elektronikusan is küldhetek be fényképet?

Elektronikusan nincs lehetőség beküldeni fényképet.

Miért nem szerepelek a fényképes listán, pedig küldtem be fényképet?

Ha nem szerepelsz a listán, mindenképp be kell küldened új fényképet. Ha nem teszed, a jelentkezésed érvénytelen.

Milyen átlag alapján kerülhetek be kollégiumba?

Felsőbb éveseknek az utolsó két lezárt félév ösztöndíj indexe alapján (ha a tanulmányaid nem szakítottad meg, akkor ez a 2015/2016/II. és a 2016/2017/I. féléves ösztöndíj indexe)

A jelenlegi első évesek esetén a 2016/2017/I. féléves ösztöndíj index a mérvadó.

A 2017. februárban első félévre beiratkozott MSc hallgatók esetében a felvételi pontszám a mérvadó.

(lsd. A Dokumentumok/Szabályzatok között megtalálható az aktuális felvételi alapelv.)

Milyen átlag szükséges a kollégiumba kerüléshez?

A felvétel szakonként és évfolyamonként történik. Minden évben változik, hogy mivel lehet bekerülni kollégiumba.

Szociális alapon hogyan történik a felvétel?

A kollégiumi felvételi kérvényen kell jelölnöd, hogy szociális alapon is kéred a felvételt. Az elbírálás a Hallgatói Önkormányzat által megállapított 2016/2017/II. félévi Rendszeres Szociális Pontszám alapján történik.

Új szakra jelentkezem, mit kell tennem?

Mivel még nem tudod, hogy felvettek-e, ezért a jelenlegi szakodon mindenképp ad be a kollégiumi jelentkezésedet. Ha átvettek a másik szakra, akkor jelentkezz a Kollégiumi Irodán az átvételi határozattal és egy kérvény leadásával elbírálunk a másik szakodon is.

Költségtérítéses vagyok, kaphatok kollégiumot?

Igen, kaphatsz kollégiumot. A kollégiumi térítési díj összege számodra magasabb lesz. (Kollégiumi díj + Kollégiumi Normatíva jelenleg: 11.650.-Ft/hó/fő)

Vissza kell küldenem a kollégiumi kérvényt postán, vagy elég Neptunban jelentkeznem?

A kollégiumi kérvényt nem kell visszaküldened postai úton. Elég a Neptun-beli jelentkezés.

Nem tudom a szobatársam Neptun kódját, mit tegyek, beírhatom csak a nevét a szobatársigényhez?

Sajnos akkor nem tudjuk figyelembe venni a szobatársigénynél.

A kollégiumok sorrendjén meddig változtathatok?

A jelentkezési időszakon belül bármikor.

Elfelejtettem jelentkezni kollégiumba, milyen lehetőségeim vannak?

A Kollégiumi Irodán van lehetőséged jelentkezni, de a várakozólista végére kerülsz és lakhatási támogatásra nem vagy jogosult.

Ha várakozólistára kerülök és lemondom, attól még kaphatok lakhatási támogatást?

Nem kaphatsz.

Levelezős hallgató vagyok, igényelhetek kollégiumot?

Nem, levelezős hallgatókat nem tudunk felvenni kollégiumba.

PhD hallgató vagyok, mikor kell kollégiumba jelentkezni?

2017. július 12. - 2017. július 24.

Ha felvesznek kollégiumba, meddig mondhatom le anyagi következmények nélkül?

A kollégiumi felvétel kiértesítésében pontosan meg lesz határozva, hogy mi az a dátum, ameddig anyagi következmények nélkül lemondhatod a kollégiumot.

Most végeztem alapszakon és jelentkeztem mesterképzésre. Mikor kell jelentkeznem kollégiumba?

2017. július 24. - 2017. augusztus 4. (Úgy mintha rendes első éves lennél.)

Minden kollégiumot rangsorolnom kell?

Igen kötelező. FONTOS: Ha nem rangsorolod az ÖSSZES kollégiumot, akkor a felvételed érvénytelen!

Abba a kollégiumba kerülök, amelyiket 1. helyen jelöltem be?

Nem biztos. A tanulmányi eredményedtől függ, hogy fel tudunk-e venni abba a kollégiumba.

2017. szeptemberében leszek 1. éves hallgató, mikor kell jelentkeznem kollégiumba?

2017. július 24 - 2017. augusztus 4.

Ha kérdésedre nem kaptad meg a választ, akkor tedd fel a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen.