Tisztelt Hallgatók,

ha a Hotel Magister, Központi Kollégium vagy Várfok Kollégiumban szeretnél kábeles internetet regisztrálni, azt egy Neptun kérvény formájában tudod megtenni.

A kérvényben a számítógép MAC címét kell rögzíteni, ehhez segítséget itt találsz:

WINDOWS ESETÉN

Start menüben a Parancssort indítsd el.

A Parancssorba írd be a getmac -v parancsot, majd nyomj Entert.

Ezt a parancsot kiadva lehet lekérdezni a számítógéped hálózati interfészeinek MAC címeit.

GMA

A listában megjelenő interfészek közül neked a Helyi kapcsolat (Ethernet) MAC címére van szükséged amely a harmadik oszlopban (Fizikai cím) található.

LINUX ESETÉN

Terminálban az ifconfig -a parancsot kiadva lehet lekérdezni a számítógéped hálózati interfészeinek MAC címeit.

GMAL

Meg kell keresned a vezetékes hálózati interfészedet és annak a MAC címe a HWaddr után található.

A kérvényt a leadható kérvények között találod!

Amennyiben a Hotel Magisterben szeretnéd a regisztrációt elvégezni, akkor van lehetőséged hálózati kábelt is igényelni. Ebben az esetben a kérvény leadását követően az illetékes kollégiumi szeniort kell a Hotel Magisterben megkeresned és tőle kapod meg aláírás ellenében a hálózati kábelt.